Signatári Charty diverzity sa stretli na Výročnom zasadnutí

  1. marca sme bilancovali uplynulý rok aj diskutovali o inkluzívnom pracovnom prostredí.

Nevedomé predsudky, podpora kariérneho rastu žien, duševné zdravie na pracovisku i zamestnávanie zdravotne znevýhodnených. Aj týmto témam sme sa venovali na odborných podujatiach, ktoré sme pre signatárov Charty diverzity pripravili v roku 2018.

„Minulý rok sa nám tiež podarilo začleniť cenu Zamestnávateľ ústretový k rodine, rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí do prestížneho ocenenia Via Bona Slovakia, po prvýkrát sme na Slovensku oslávili Deň diverzity a vydali tiež dvoje praktických odporúčaní pre firmy,“ hovorí Ivana Vagaská, senior programová manažérka Nadácie Pontis.

Počet signatárov Charty diverzity dosiahol koncom minulého roka číslo 50. Ide najmä o firmy, medzi signatármi sa však nájdu aj médiá, verejné inštitúcie a neziskovky.

 

Pozrite si Programovú správu za rok 2018:

Charta diverzity – Programová správa 2018

Výročné stretnutie signatárov sme opäť spojili s odborným obsahom. Daniela Beráková zo spoločnosti Profesia predstavila výsledky prieskumu Postoje zamestnancov ku diverzite na pracoviskách. Barbora Záhradníková a Stanislava Valientová z Adient priblížili, ako sa im podarilo získať certifikát Vnímavej firmy. Tatiana Švrčková zo Slovak Telekom sa zamerala na školenia zamestnancov v oblasti búrania predsudkov a Carmen Čapkovič z IBM upozornila, na čo je potrebné vopred myslieť, keď chce firma zabezpečiť inkluzívne pracovné prostredie. Program na podporu duševného zdravia predstavili Zuzana Guller a Lucia Skraková z Accenture.

Všetky prezentácie sú k dispozícii pre signatárov Charty v zóne pre partnerov. Signatárom Charty sa môže stať každá firma a organizácia, ktorá sa hlási k princípom diverzity a inklúzie na pracovisku a aktívne ich presadzuje. Členstvo v iniciatíve je bezplatné.

Pozrite si fotogalériu: