Oslávme spoločne Európsky mesiac rozmanitosti

V máji 2022 Európska komisia už po tretíkrát organizuje Európsky mesiac rozmanitosti, ktorý je jedinečnou príležitosťou ešte väčšmi zdôrazňovať význam rôznorodosti a začleňovania na pracovisku, aj v spoločnosti. O to viac v období, keď ľudia utekajúci pred vojnou na Ukrajine potrebujú, aby sme im vytvorili bezpečné a začleňujúce prostredie.

Zaregistrujte sa na zahájenie Európskeho mesiaca rozmanitosti, ktoré sa uskutoční prostredníctvom otváracieho ceremoniálu v piatok 29. apríla od 9:30 hod. Tešíme sa, že aj Slovensko bude mať svoje zastúpenie – v panelovej diskusii Building bridges – together for a better future vystúpia Roman Bojko (IKEA) a Andrej Vršanský (Liga za duševné zdravie).

Podporiť myšlienku #EUDiversityMonth môžete počas mája zapojením sa do rôznych aktivít na podporu inklúzie a diverzity vo vašej firme alebo organizácii. Podeľte sa o ne v interaktívnej mape, ktorá zviditeľňuje aktivity a podujatia naprieč krajinami Európskej únie.

Inšpiráciu na organizovanie aktivít a podujatí nájdete v brožúre Európskej komisie dostupnej v anglickom, aj slovenskom jazyku a môžete tiež využiť vizuály a súbor nástrojov pre sociálne médiá.