Ocenenie TOP 10 žien slovenského biznisu – 7. ročník

Hospodárske noviny už po siedmy raz vyhlásili anketu pod názvom Top 10 žien slovenského biznisu. Oceňovanie žien, ktoré pracujú na Slovensku ako manažérky, reprezentujú domáci biznis a nie sú činné v politickej sfére, organizujú už od roku 2012.

Cieľom rebríčka je nájsť a predstaviť verejnosti významné ženy, ktoré dosiahli úspech a ich vplyv presahuje spoločnosť, v ktorej pracujú. Ďalším rovnako dôležitým cieľom je upozorniť na zamestnávanie žien a ich obsadzovanie do pozícií vrcholového manažmentu a otvoriť tak diskusiu o diverzite.

Verejnosť si z nominovaných vyberie jednu víťazku v online hlasovaní.

Do Online hlasovania verejnosti sa môžete zapojiť od 23.4.2018 do 8.6.2018  a vybrať si z nominovaných žien uvedených na  https://club.hnonline.sk/projekty/top-10-zien-slovenskeho-biznisu-0 .

Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v júni 2018 na slávnostnom oceňovaní spojenom s HNClubom.

Porota, zložená zo zástupcov biznisu a Hospodárskych novín vybrala zo všetkých prijatých nominácií  5 žien pre každú kategóriu, ktoré spĺňajú vopred stanovené kritériá.

  1. kategória: TOP 5 žien veľké firmy – Firma s obratom nad 3 mil.

 

 

  1. kategória: TOP 5 žien malé a stredné firmy – Firma s obratom od 500 tis. do 2,99 milióna

 

 Zloženie poroty:  František Kvarda, zástupca šéfredaktora, Hospodárske noviny Alica Pavúková, riaditeľka oddelenia auditu, PricewaterhouseCoopers Slovensko Michal Kišša, výkonný riaditeľ, Business Leaders Forum Peter Zálešák, predseda predstavenstva, Nay Elena Petrášková, viceprezidentka pre dcérske spoločnosti a služby, U. S. Steel Košice (víťazka TOP 10 žien slovenského biznisu 2017) Petr Šebek, manažér pre podnikové záležitosti, Philip Morris Slovakia Ingrid Janečková, riaditeľka marketingu, Mercedes-Benz Slovakia

Minulý rok cenu poroty dostala Elena Petrášková, ktorá pôsobí ako viceprezidentka pre dcérske spoločnosti a služby U. S. Steel Košice, mimoriadnu cenu poroty získala Katarína Kullová, spoluzakladateľka záhradného centra KULLA a v online hlasovaní verejnosti vyhrala Michaela Kaňová, riaditeľka Erste Private Banking, Slovenská sporiteľňa.

O víťazkách si môžete prečítať na  https://club.hnonline.sk/top10zien/2016/20170621HNA121.x.pdf

Autor: Mia Dražilová, stážistka v Nadácii Pontis